Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
95 postów 115 komentarzy

ekonomia społeczna

leszeksmyrski - Kwestie społeczne są znacznie ważniejsze od politycznych. Nie znam nazwisk polityków, a jeśli nawet znam to nie zawsze kojarzę co mówili. To zaś co mnie interesuje, to system idei i wizji świata.

Czy Jan V. Rostowski jest królem polskich złodziei?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na tak postawione pytanie odpowiedź brzmi nie.

Przede wszystkim dlatego że złodziejstwo jest demokratyczne, jak czasy w których żyjemy i z tego powodu pana Rostowskiego możemy nazwać co najwyżej prezesem lub dyrektorem jednej z ważniejszych złodziejskich federacji. Poza tym honorowy tytuł już należy do pana Balcerowicza, został mu nadany przez pana Leppera w imieniu ludu i jest dożywotni.
Złodziejstwo jest zjawiskiem potępianym w prawie wszystkich ludzkich kulturach, jednak we współczesnej cywilizacji to potępienie jest pozorne. Czasami złodziejstwo postrzegane jest wręcz jako jeden ze sposobów akumulacji kapitału, co zresztą jest oparte na faktach, Stany Zjednoczone to kraj zbudowany na kradzieży. Jak się to jednak ma do powszechnie obowiązującego roszczenia do uczciwości, wysuwanego przez wszystkie religie?
Trzeba odwołać się do nieco zapomnianej „Bajki o pszczołach” Bernarda de Mendeville, w której postawił on tezę że w uczciwym społeczeństwie zaniknie potrzeba konsumpcji, co spowoduje jego destrukcję, ponieważ zabraknie potężnej siły rynkowej, jaką jest popyt na dobra. Ta jedna bajka jest obecnie fundamentem całego nurtu filozoficzno-ideologicznego stanowiącego twardy trzon liberalizmu. Reprezentantami jego są między innymi panowie Rostowski i Tusk, ale również pan Korwin-Mikke. Dla tych ludzi roszczenie uczciwości to nie tylko niezrozumiałe dziwactwo, ale wręcz szkodliwa utopia. Prezentują zdrowy ( w ich obrazie świata ) pogląd że sprytny złodziej to bohater nowych czasów, święty kapitalizmu.
Pozornie wydawać by się mogło że skoro Jacek Rostowski i Hanna Gronkiewicz-Waltz to parszywi złodzieje żerujący na ludzkiej krzywdzie, Patryk Jaki i Małgorzata Wassermann to uczciwi ludzie. Niestety, fizyczny świat jest wielowymiarowy i jego opisywanie za pomocą bajek działa tylko do pewnego momentu, żeby poznać go lepiej potrzebujemy lepszych narzędzi. Jednym z najskuteczniejszych jest nauka. Niestety, istnieje nieprzenikniona zasłona oddzielająca świat złodziejskiej aktywności od świata objętego badaniem. Akademiccy naukowcy nie zbliżają się do niej dlatego, że za tą kurtyną tak policjanci jak i złodzieje siedzą sobie w przyjaznej atmosferze i gawędzą o różnych ciekawych sprawach. Chamstwem jest zakłócać taki nastrój.
Nasza cywilizacja znalazła się w ślepym zaułku właśnie dlatego, że malujemy fałszywe obrazy rzeczywistości i piszemy bajki o tych obrazach w nadziei że staną się rzeczywistością.
 Jedno jest pewne, musimy zacząć systematycznie i rzetelnie eliminować złodziejstwo z życia społecznego.

KOMENTARZE

 • @
  //Nasza cywilizacja znalazła się w ślepym zaułku właśnie dlatego, że malujemy fałszywe obrazy rzeczywistości i piszemy bajki o tych obrazach w nadziei że staną się rzeczywistością.//

  Piszemy bajki o egalitarności i idei jagiellońskiej na którą Polska podobno jest znowu skazana.

  Najniższe wskaźniki złodziejstwa i wszelakiej zbrodni notują społeczeństwa jednolite etnicznie i hierarchiczne. Patrz Japonia i Chiny.

  //The secret of Japan’s mysteriously low crime rate//

  http://www.nationmaster.com/blog/?p=74
 • Dałem 1
  Moim zdaniem jest! bo z zadłużonego gołodupca uciekającego z Londynu do Bydgoszczu przed odpowiedzialnością za tamtejsze machlojki i oszustwa, jest teraz krezusem z 60 mln majątkiem. Pytam czy to z pensji ministra uskładał? ten tępy i prymitywny pazerny nie potrafiący poprawnie się wysłowić w języku polskim żyd Rothfeld ksywa Rostowski, który nawet nie miał polskiego PESEL i dokumentów..Wymień mi państwo na świecie i w Europie które ściąga na ministra finansów bezpaństwowca. Ja nie znam takich.
 • Algorytm, kto będzie miał dane otrzymać ? ....
  ...algorytm jak wprowadzić eliminację kradzieży i oszukiwania zwykle w celu okradzenia nieświadomego ?
 • @Arjanek 10:05:28
  Witold Gadowski Afera REPRYWATYZACYJNA Kradzieże w WARSZAWIE Kto jest złodziejem?


  https://www.youtube.com/watch?v=5cW_aF9yEBQ


  Kradzieże o znamionach zbrodni nazywa się "uwłaszczeniem". Walczmy o język. Kradzież nazywajmy kradzieżą, zbrodnię zbrodnią. "Zbrodnia" to nie tylko zabijanie ludzi, ale także "masowy zamach przeciw ludziom, handel ludźmi, zdrada ojczyzny". Słownik mówi, że to każdy czyn wywołujący powszechne potępienie. Więc dlaczego nie nazywacie tej prywatyzacji "ZBRODNICZĄ" ?? Zamordowali okrutnie Jolę Brzeską, wielu innych umarło z udręczenia. Bandytów nazywacie "czyścicielami kamienic. O co tu chodzi ? Dlaczego jesteście tacy mili dla zbrodniarzy? Śpiewaki lepiej niech się trzymają z daleka od spraw polskich. Żydy, kiedy się dorwą do koryta to zapominają, że są "polakami" a żydowskie pochodzenie jest wyznacznikiem ich antypolskich działań. Przykładów mamy multum w Polsce na każdym kroku. Solidarnościowcy okazali się najgorszymi szujami i sprzedawczykami. W Polsce mają rządzić Polacy narodowości polskiej! Panie Gadowski, proszę nie robić reklamy pseudo-polakom, bo to tylko goście w naszym kraju, którzy nazbyt się zasiedzieli, a oszustwo i lichwiarstwo mają we krwi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930